Dobro powraca.

Lisa Parker/flickr.com/CC

Tak mówią :), że dobro powraca. Dajesz coś dobrego od siebie i kiedyś na pewno to dobro do Ciebie wróci.

W dzisiejszych Inspiracjach filmik, który pokazuje nam jak przekazane dobro od razu przechodzi dalej. :) Wiadomo to tylko krótkie wideo. Jednak wydaje mi się, że dobro, które dajemy od razu zaczyna swoją drogę. ;) To całkiem logiczne. Jeśli ktoś nam pomoże, poradzi, poda pomocną dłoń to natychmiast poprawia nam się nastrój, uśmiechamy się. Mamy lepszą motywację do działania no i też pomagania innym.

Tak na marginesie, chciałabym dodać, że od dziś w czwartki pojawiać się będą właśnie Inspiracje w miejsce standardowych wpisów. Niestety (albo stety!) muszę się teraz skupić na mojej pracy magisterskiej, żebym mogła obronić się w pierwszym terminie, na czym bardzo mi zależy! Termin do końca maja!!! Więc o matko i tak się nie wyrobię! ;)

Pozdrawiam :*

17 thoughts on “Dobro powraca.

 1. Też uważam, że w życiu jest taka zależność. Sam z własnego doświadczenia widzę, że jeśli jesteś dla innych dobry to kiedyś ktoś inny odwdzięczy się tym samym. Chyba, że trafi się na ludzką hienę to wtedy inna sprawa

  1. Bo to jest taka, że tak powiem zasada uniwersalna. To nawet nie chodzi o to, że jeśli się dzisiaj będzie miłym dla kogoś w sklepie, to ten ktoś na drugi dzień będzie miły dla nas. Po prostu to jest to jest swego rodzaju energia, zależność. To zawsze działa w ten sposób! Zawsze!

  1. Nie wiesz? To czego ludzie pragną w życiu najbardziej to szczęścia i góry pieniędzy :) co niektórzy twierdzą też że jedno z drugim całkiem się zazębia :D (choć nie za bardzo w rzeczywistości).

 2. Obecnie żyjemy w kraju bardzo dziwny, nie biorę polski na tło innych krajów. Zwyczajnie jak mamy sobie pomóc, to odrąbiemy sobie dłonie, aby tego nie dokonać. Jeśli władza naciska na szaraczków, to szaraczki łączą się w grupy pomagając sobie nawzajem.- Im ciężej ogółowi, tym naród bardziej zżyty.

  1. Dziękuję Ci za miód na serce me :) Wrócę, wrócę tylko trzeba by mnie kopnąć w 4 litery ;)

   Pozdrawiam serdecznie!

 3. Witam Cię serdecznie :D

  Kiedyś, moja starsza wiekiem przyjaciółka powiedziała – pomagaj, ale nie oczekuj wdzięczności od tej osoby, bo ona przyjdzie, ale w zupełnie nieoczekiwanym momencie i od zupełnie kogoś innego – co poniekąd ten film to pokazuje!

  Powodzenia! A….pracę napiszesz. Obronisz. Spokojnie – uwierz w siebie! :)

  Pozdrawiam :)
  Justyna ostatnio opublikował…Maj! Pierwszy maj!My Profile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

CommentLuv badge