Szczęście to ta chwila co trwa…

tapeta-jesien-czerwone-liscie-rzeczka-01

tapeta-jesien-czerwone-liscie-rzeczka-01Dwa dni temu na moim fanpage’u Ulabogdal.pl podzieliłam się z Wami moim nowym odkryciem ;). Natrafiłam na niesamowitą piosenkę Anny Marii Jopek, „Na dłoni” (2002). Pasuje ona wręcz idealnie do tematyki mojego bloga, bo szczęście to ta chwila co trwa, prawda? Doskonale współgra z moimi przemyśleniami nt. szczęścia w życiu oraz tworzy spójną całość z problematyką książek, które ostatnio czytam. Jest po prostu strzałem w dziesiątkę! I niech mi teraz ktoś powie, że myśląc o czymś intensywnie nie przyciągamy tego do siebie ;)

Jestem teraz na etapie czytania nowej książki „Radość. Poczucie szczęścia, które masz w sobie” autorem jest Osho – hinduski guru, nauczyciel i mistrz duchowy. Lektura jest fascynująca, ale na razie muszę bardziej zebrać myśli, żeby coś mądrego na jej temat napisać. Normalnie czytając, podkreślam ciekawe i przydatne partie tekstu. W tym przypadku po przeczytaniu pierwszych 10 stron podkreśliłam prawie wszystko i stwierdziłam, że nie ma sensu mazać po całej książce ;) (ale ołówkiem – nie myślcie sobie!)

Chciałabym wspomnieć o jednej rzeczy. Osho pisze – w ogromnych skrócie – że SZCZĘŚCIA NIE NALEŻY GONIĆ. Jeśli tylko spróbujemy to na pewno nam się to nie uda.

Wracając do piosenki Anny Marii Jopek… W tekście znajdujemy taką samą treść!

Bo szczęście to przelotny gość
Szczęście to piórko na dłoni
Co zjawia się, gdy samo chce
I gdy się za nim nie goni

Jak ja uwielbiam takie analogie :)

Szczęście przyjdzie wtedy, gdy absolutnie nie będziemy za nim gonić! Im bardziej będziemy próbować być szczęśliwi tym bardziej będziemy nieszczęśliwi! Dziwne to trochę, niezrozumiałe na pierwszy rzut… myśli. Sama muszę się głębiej nad tym zastanowić…

Tymczasem rozkoszuję się tą piosenką!

Tym więcej chcesz im więcej masz
Wymyślasz proch, chcesz sięgnąć gwiazd
Lecz to nie to, nie – to nie tak
I ciągle czegoś nam brak do szczęścia
Wciąż nam brak, tak zachłannie brak
Otwórz oczy…

Czyż nie jest tak z nami? Ciągle chcemy tylko mieć i mieć, a gdzie prawdziwe „BYĆ”?
Czyż nie gromadzimy bez ustanku dóbr materialnych?
Czy nie na tym najbardziej nam zależy? Żeby mieć więcej niż inni? Ehhh…

Pomyślmy przez chwilę, zastanówmy się… Artyści to ludzie, którzy mają piękne dusze, dzielą się z nami tym co czują, jak widzą świat, są wrażliwsi na otaczającą nas rzeczywistość niż my. Czy nie po to ludzie tak się od siebie różnią, żebyśmy mogli się uczyć od siebie nawzajem? Każdy z nas ma inną „misję” na tym świecie. Korzystajmy z tego. Zostało napisanych tyle mądrych, zachwycających książek, tyle piosenek z porywającym serce tekstem…. Życie jest takie… fascynujące! Świat jest taki piękny! TAK!

Szczęście to ta chwila co trwa
Niepewna swojej urody
To zieleń drzew, to dzieci śmiech
Słońca zachody i wschody
Więc nie patrz w dal,
Bo szczęście jest tuż obok w nas
W zwyczajnym dniu, w zapachu domu
Wśród chmur, w ciszy traw
Jest blisko nas, blisko tak, blisko tak…
Bo szczęście to przelotny gość
Przebłysk słonecznej pogody
I dużo wie, kto pojął, że
Szczęście to garść pełna wody

3 thoughts on “Szczęście to ta chwila co trwa…

  1. Bardzo dobry wpis Ula :)
    Piękny tekst tej piosenki. Bardzo lubię piosenki z tekstem z przesłaniem. Dużo dają do myślenia.
    Oczywiście szczęście dla każdego oznacza coś innego. Szczęście jest tuż obok nas. Często nie dostrzegamy tego, co mamy najcenniejsze. Czy dla nas nie jest ważne np. zdrowie, rodzina? To jest szczęście, po co za nim gonić. Cieszmy się każdą chwilą tą, która trwa, a życie będzie o wiele lepsze :)
    Ela Obara ostatnio opublikował…Przyjmowanie i radzenie sobie z krytykąMy Profile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

CommentLuv badge